Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 26 komentarzy

Żywa woda

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Termin ten oficjalnie nie występuje w podręcznikach akademickich. Niemniej warto się nad nim czy też bardziej "nią' pochylić.

 

Ileś lat temu, czytając książki Michała Tombaka po raz pierwszy w życiu natknąłem się na pojęcie „żywej wody”. Wtedy zabrzmiało ono idiotycznie. Mój pierwszy wniosek – facet jest obłąkany. Później czytając opracowania o Wiktorze Schaubergerze, również wpadłem na termin żywej wody. Muszę przyznać że poczułem wtedy olbrzymi dyskomfort. Kolejny wariat? Co on miał na myśli? Dopiero film „Woda-Wielka tajemnica” pozwolił mi zrozumieć złożoność fenomenu jakim jest woda. Myślę że jest sporo młodych ludzi którzy jeszcze nigdy nie zetknęli się z tym zagadnieniem. Dla zorientowanych w temacie będzie to tylko drobne przypomnienie. Filmik jest dość długi, ale naprawdę warto wysłuchać lektora do końca.

gdyby z powodów "technicznych" filmik nie odpalił:

https://www.youtube.com/watch?v=p7wT8W1Qr_8

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  to jak opowieść o człowieku błąkającym się po bezkresnym (koyaanisquatsi) labiryncie rur, maszyn, żelastwa i hałasu, który, będąc u kresu sił i nadziei znalazł gdzieś za stertą desek malutkie drzwiczki - gdy wyszedł, zamknąwszy je za sobą - zobaczył nietknięty ludzką "gospodarnością" ogród - a w nim porośniętego mchem szamana bez wieku, który skinął ręką, mrucząc: chodźże wreszcie, długo kazałeś na siebie czekać...
 • Martwa woda
  Istnieje też coś takiego jak "martwa woda" która może np. hamować krwotoki...
 • @Andrzej Tokarski 13:42:04
  Rzekłbym baśniowy komentarz - chętnie przeczytałbym jakąś Twoją powieść.
 • @Robik 14:08:15
  Krwotoki... Pewnie nie uwierzysz ale znam osobę ze skazą krwotoczną która potrafi tamować wypływ siłą woli. Nie mówię oczywiście o amputowanej nodze ale o drobnych ranach.
 • deszczowcy byli pierwsi
  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2015/11/27/4bgt7bddd2.jpg
 • @Maximus 17:07:52
  ...każdy w życiu mija takie ukryte drzwiczki - rzecz w tym, że jedni ich nie potrzebują, inni może by i chcieli, ale boją się otworzyć, inni otwierają, ale widząc mrok, cofają się. Nie wiedzą, że by cokolwiek zobaczyć, trzeba drzwi zamknąć nieodwołalnie.
  Tylko ci, którzy dostatecznie mocno pragną i są gotowi zaryzykować, mogą znaleźć się po drugiej stronie.
  Tam, jak wieść niesie, szaman pokaże im księgę w której znajdą spisaną przed wiekami historię siebie i drogi, którą przeszli - i wszystkich innych. Taką kronikę Akashy, choć nie wiemy czy rzeczywiście ma postać księgi

  To jak z ledwie widocznym zarysem drzwi w skale wykutym tysiące lat temu - tysiące mijają obojętnie - ale ten który jest gotowy, wystarczy, że położy dłoń na skale. Drzwi się otworzą....więcej nie mogę powiedzieć :)


  ...a tymczasem stado gna na zakupy - spróbujesz zatrzymać - stratują...
 • @Andrzej Tokarski 18:57:17
  „spróbujesz zatrzymać – stratują…” myślę że masz rację. W buddyzmie panuje przekonanie że prawdziwy bodhisattwa nie może traktować indywidualnie jakiejkolwiek czującej istoty ale musi postrzegać ją jako całą zbiorowość. Może rzeczywiście nie można dotrzeć indywidualnie do pojedynczego Atmana. Rzutowałyby na to zasłony karmiczne.

  Z pojęciem kroniki Akashy spotkałem się jedynie w książkach o Edgarze Cayce. W mojej opinii sama Akasha z którą łączył się Edgar podczas snu, jest tożsama z czystą świadomością, Puruszą.
  „Od tego co wielkie, wyższe to co nieprzejawione,
  Od tego co nieprzejawione wyższy Purusza,
  Od Puruszy nie ma nic wyższego,
  To już sam szczyt najwyższa droga” Upaniszady, Katha III.11
 • @Maximus 21:55:43
  każdy dojdzie do swojego zarysu drzwi w skale. Każdy w swoim czasie
 • najłatwiej dostępne paliwo
  Woda jest niezwykła, polecam:

  http://www.tchik.com.pl/archiwum/2005/7/niezwykla_woda.pdf
 • Żywa woda, czyli....
  Żywa Woda czyli produkt reakcji zimnej syntezy jądrowej:
  http://nke21.neon24.pl/post/137891,o-reakcji-zimnej-syntezy-jadrowej

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031